Kompenzační cvičení

Vyrovnávací cvičení pro harmonizaci pohybového aparátu.

Kompenzační cvičení

Kompenzační cvičení – posilování břišních svalů

Kompenzační cvičení – posilování břišních svalů

Kompenzační cvičení je takové cvičení, které je zaměřeno na harmonizaci pohybového systému ve smyslu: rovnoměrného rozvoje svalstva jednotlivých tělesných segmentů, přiměřeného protažení svalových skupin a jednotlivých svalů a rovnoměrné a přiměřené mobility jednotlivých kloubních spojení – ohebnosti.
V kompenzačním cvičení klademe veliký důraz na správné držení těla. Svalová rovnováha je rozhodujícím faktorem správného držení těla a napomáhá i správné funkci vnitřních orgánů a psychické pohodě jednotlivce.
Naše kompenzační cvičení je sestavováno individuálně dle tělesné kondice a potřeb klienta. Tělesná kondice a potřeba kompenzačních cvičení vždy vychází z diagnostického vyšetření klienta a předchází jakékoliv spolupráci s klientem. Více o diagnostickém vyšetření naleznete na její vlastní stránce Diagnostika pohybového aparátu.

Pro koho Kompenzační cvičení určeno?

Program Kompenzační cvičení je určen všem kdo trpí přetěžováním pohybového aparátu (hyperkinézou) nebo naopak nedostatkem pohybu (hypokinézou) ať už celého pohybového aparátu nebo jen některých tělesných segmentů.
Mohou to být lidé pracující převážně ve stoje a provádějící jednotvárnou práci nebo v sedě, také s monotóním zatížení (např. práce s PC nebo řízení automobilu).
Na druhé straně, to mohou být i aktivní výkonnostní nebo vrcholoví sportovci, trpící specifickým zatěžováním a přetěžováním vznikajícím v průběhu tréninkové přípravy a v závodním období. Způsob přetížení se liší dle sportovního odvětví a konkrétní disciplíny.

Jak program Kompenzační cvičení probíhá?

Kompenzační cvičení – korekce nesprávného provedení

Příklad cviku vyžadujícího korekci provedení

Rozsah kompenzačního cvičení se nedá určit předem bez, výše zmíněné, Diagnostiky pohybového aparátu. Samotný průběh kompenzačního cvičení se dá popsat následovně.
Po diagnostickém vyšetření se klientovi “naordinují” cvičební sestavy, které jsou mu postupně předávány v tištěné podobě při jednotlivých sezeních (návštěvách) v našem studiu, dle domluveného cvičebních kalendáře. Každý předaný cvik je klientovy důkladně vysvětlen a předveden, poté ho cvičí sám klient pod dohledem našeho trenéra, je upozorňován na chyby, kterých se dopouští a varován před chybami, kterých by se mohl teoreticky dopustit. Zvládá-li klient techniku dostatečně pro samostatné kompenzační cvičení, dostává “domácí úkol” se zadáním cvičení, které má procvičovat doma sám v období do dalšího sezení.

Kompenzační cvičení vedené odborníky

Všechna sezení programu Kompenzační cvičení vždy vede vysokoškolsky vzdělaný odborník, který se drží aktuálních vědeckých poznatků a uplatňuje je v rámci cvičebního programu.
Samozřejmostí naších trenérů je průběžné vzdělávání ve studijních programech a kruzech při sportovně tělovýchovných fakultách.

Kolik program Kompenzační cvičení stojí?

Program Kompenzační cvičení je velice individualizovaná forma cvičení, uzpůsobená specifickým potřebám klienta zjištěným důkladnou Diagnostikou pohybového aparátu. V důsledku této individualizace není možné program Kompenzační cvičení realizovat ve dvojicích a malých skupinách, tak jako je to možné u jiných našich cvičebních programů.
Nicméně podobné množstevní slevy jako ostatních cvičebních programů naleznete i u programu Kompenzační cvičení.

Ceny variant programu naleznete v následující tabulce:
Ceny programu Kompenzační cvičení
Cenové zvýhodnění 10% lze uplatnit při odběru 8 a více cvičebních hodin.
Sezení v rámci programu Cvičení na bolavá záda lze realizovat buď v BestFit Studiu Smíchov na adrese: Lesnická 6, Praha 5 – Smíchov a nebo přímo u Vás doma.

Máte zájem o program Kompenzační cvičení? Máte nějaký dotaz?

Pak neváhejte a kontaktujte nás pomocí našeho dotazníkového formuláře.

Použitá literatura:
BURSOVÁ, M. Kompenzační cvičení uvolňovací – posilovací – protahovací. 1.vydání, Praha: Grada, 2005. 196s. ISBN 80-247-0948-1.
DOSTÁLOVÁ I., ALÁČOVÁ P. Vyšetřování pohybového aparátu – Svalové zkrácení a oslabení, pohybové stereotypy a hypermobilita. 1.vydání, Olomouc: Hanex, 2006. 86s. ISBN 80-85783-7.
Sdílej:
  • Print
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • email
  • LinkedIn
  • MySpace
  • GooglePlus